Bramy garażowe

Budynek jednorodzinny z bramą garażową

Bramy garażowe

W naszej ofercie posiadamy bramy garażowe firmy KRISPOL, która  oferuje wyłącznie najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązania, odpowiednie do każdego garażu. Bramy segmentowe i rolowane zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni, wieloletnie, wygodne użytkowanie, skuteczną ochronę garażu, a także jego estetyczne wykończenie.

Bramy segmentowe

Najbardziej polecanym typem bram są bramy segmentowe. Wyróżniają się one wygodą użytkowania, znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi i niepowtarzalną estetyką.

Bramy te są zawsze ocieplone, ponieważ ich segmenty są wypełnione pianką poliuretanową o grubości 40 lub 60 mm. Segmenty są połączone zawiasami. Przy otwieraniu poruszają się po prowadnicach pionowo do góry, a następnie pod sufit garażu. W ten sposób można swobodnie korzystać z przestrzeni wewnątrz garażu i przed nim. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu sprężyn brama porusza się płynnie i cicho, niezależnie od wymiarów.

Konstrukcja bramy garażowej

Doskonała termoizolacja

W bramach segmentowych KRISPOL stosowane są tzw. ciepłe panele, wypełnione pianką poliuretanową. Każda brama jest uszczelniona na całym obwodzie oraz między segmentami, a specjalnie zaprojektowany górny łuk optymalnie dociska górny panel bramy do nadproża.

Z myślą o domach energooszczędnych KRISPOL przygotował ofertę bram VENTE K2 RFS 60. Są one wyposażone w rozbudowany system uszczelnień i zbudowane z paneli grubości aż 60 mm. Współczynnik przenikalności cieplnej paneli U wynosi 0,39 [W/m2K]. To wynik o ok. 30% lepszy od paneli o grubości 40 mm.

Komfort obsługi bramy to również niezawodna automatyka renomowanych producentów, która daje nie tylko gwarancję łatwego i bezproblemowego użytkowania, lecz także możliwość integracji bramy z dowolnym systemem „domu inteligentnego”.

Kilka różnych typów konstrukcji i prowadzenia pozwoli znaleźć rozwiązanie do niemal każdego garażu.

Termoizolacja bramy garażowej

Bezpieczeństwo bram garażowych

Brama garażowa jest jednym z największych i najcięższych mechanizmów w domu. Chroni także garaż i dom przed intruzami.

Kolekcje bram

Dobrze dobrana brama podkreśla styl i charakter domu. Może być idealnie dopasowana do koloru dachu, elewacji czy pozostałych elementów stolarki. Może też stanowić ciekawy element kontrastowy. Dzięki różnym typom tłoczenia, wykończenia powierzchni i szerokiej kolorystyce, w ofercie bram segmentowych KRISPOL można znaleźć rozwiązania dla każdego domu.

Dostępne faktury powierzchni

Poza określonym typem tłoczenia, bramy mogą mieć różną strukturę powierzchni paneli:

  • slick – okleina
  • slick – kolory RAL
  • malowanie strukturalne
  • woodgrain – dekory drewnopodobne
  • woodgrain – kolory RAL

Szeroka kolorystyka

Bramy segmentowe KRISPOL są także dostępne w niezwykle szerokiej kolorystyce. Dostępne są bramy:

Wzornik oklein drewnopodobnych
• oklejone dekorem (do wyboru jest ponad 30 wzorów oklein)
Wzornik kolorów z palety RAL
• pomalowane na dowolny kolor z palety RAL (obejmującej 210 barw)

Dodatki

Funkcjonalne dodatki pozwalają dostosować bramę do indywidualnych wymagań.

Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane są najlepszym rozwiązaniem w przypadku bardzo nietypowych garaży, pomieszczeń gospodarczych, a także miejsc, w których trzeba zachować wolną przestrzeń bezpośrednio pod sufitem i niemożliwy jest montaż prowadnic bramy segmentowej. W trakcie otwierania bramy rolowanej jej płaszcz jest zwijany pionowo w górę, na wał nawojowy. Po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz lub wewnątrz garażu, bezpośrednio nad otworem wjazdowym. Pancerz bramy jest zbudowany z profili aluminiowych, wypełnionych pianką poliuretanową zapewniającą ochronę przed utratą ciepła. Profile te są dostępne w wielu kolorach i dekorach drewnopodobnych. Standardowym wyposażeniem bram rolowanych KRISPOL jest napęd elektryczny z możliwością sterowania radiowego.

Bramy garażowe rolowane