Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne w budynku jednorodzinnym

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę termoizolacji domu. Pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%. Mechanizm ich działania jest prosty i skuteczny. Pomiędzy oknem a zamkniętą roletą powstaje „poduszka powietrzna” ograniczająca możliwość wymiany ciepła między otoczeniem i wnętrzem domu. Dzięki temu dom zimą wolniej się wychładza, a latem – nagrzewa.

Rolety mają też wiele dodatkowych zalet:

  • umożliwiają skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka,
  • zapewniają poczucie intymności,
  • poprawiają bezpieczeństwo, będąc dodatkową przeszkodą dla włamywaczy – ich automatyka może być też zintegrowana z czujnikami alarmowymi,
  • gwarantują wygodę dzięki nowoczesnym systemom sterowania.

W ofercie rolet można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego.

Rodzaje rolet zewnętrznych

KALIMA RZ

Rolety przeznaczone do zabudowy – ich skrzynka montowana jest w nadprożu okna, a prowadnice we wnęce okiennej. Dzięki takiemu sposobowi montażu rolety te najlepiej redukują ubytki ciepła, w tym niwelują tzw. mostki termiczne na obwodzie okna. Rolety KALIMA RZ zapewniają także doskonałe, dyskretne wykończenie okien. Po otwarciu są praktycznie niewidoczne, zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza pomieszczenia. Ich montaż należy zaplanować w projekcie architektonicznym.

Roleta zewnętrzna KALIMA RZ

KALIMA RN / RT

Rolety naokienne są montowane wraz z oknem, a ich skrzynka jest umieszczana we wnęce pod nadprożem. Zaletą takiego rozwiązania są znakomite wartości izolacji termicznej i akustycznej, a także estetyczny i dyskretny wygląd końcowy. Taki sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i starszych domach, podczas wymiany okien. Rolety KALIMA RN mogą być dodatkowo zabudowane od zewnątrz, od wnętrza pomieszczenia lub obustronnie. Poprawia to ich wartości izolacji termicznej. Pozwala też na ukrycie skrzynki pod tynkiem (dostęp do skrzynki jest możliwy dzięki pokrywie w jej dolnej części). Rolety KALIMA RT, ze względu na swoją konstrukcję mogą być stosowane w budynkach o mniejszej od standardowej grubości murów. Ich skrzynki mogą być dodatkowo zabudowane od zewnątrz. Wewnątrz pomieszczenia są natomiast wyposażone w tylną ruchomą pokrywę, ułatwiającą serwis urządzenia.

Roleta zewnętrzna KALIMA RN

KALIMA RS / RR

Rolety elewacyjne można zamontować nawet po wielu latach użytkowania domu. Ich skrzynki są montowane nad oknem – na elewacji lub we wnęce okiennej. Dzięki temu rolety te nie wymagają wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku, ani wymiany okien. To szybki i prosty sposób na poprawę izolacji okien i komfortu mieszkania. Rolety KALIMA RS są wyposażone w skrzynkę ściętą pod kątem 45 stopni, natomiast rolety KALIMA RR w skrzynkę zaokrągloną. W obu przypadkach może być ona pomalowana na dowolny spośród 210 kolorów palety RAL. Można je zatem idealnie dopasować do elewacji domu lub innych elementów architektonicznych.

Roleta zewnętrzna KALIMA RS

Szeroka kolorystyka

Dzięki szerokiej kolorystyce rolety zewnętrze mogą być estetycznym wykończeniem okna:

  • pancerze rolet są dostępne w palecie kilkunastu zróżnicowanych kolorów,
  • obudowy rolet (skrzynka, prowadnice i listwa dolna) mogą zostać pomalowane na dowolny kolor lub wykończone trwałą okleiną w jednym z kilkudziesięciu wzorów (z przyczyn technicznych okleinowanie jest niedostępne dla skrzynek rolet KALIMA RR).
Wzornik oklein drewnopodobnych
Wzornik kolorów z palety RAL