Bramy rolowane

Bramy rolowane przemysłowe

Bramy rolowane

Bramy rolowane KRISPOL są znakomitym rozwiązaniem do obiektów przemysłowych o nietypowych warunkach zabudowy lub konieczności maksymalnego wykorzystania miejsca pod sufitem. Wyróżnia je tez szeroka siatka wymiarów – mogą mieć nawet 8000 mm szerokości. Zależnie od indywidualnych wymagań, można stosować bramy rolowane o różnych typach układu napędowego i wypełnienia.

Rodzaje bram rolowanych

R1 SDP – bramy stalowe ocieplone

Brama z napędem bocznym. Jej pancerz zbudowany jest ze stalowych profili dwuściennych, wypełnionych pianką poliuretanową. Właściwości izolacyjne bram wzmacnia system uszczelnień, obejmujący uszczelnienie górne, boczne i dolne. Pancerz, prowadnice i listwę dolną można polakierować w dowolnym kolorze. Malowanie odbywa się według palety RAL obejmującej ponad 200 barw. Dostępne są także profile z oknami i wentylacyjne.

Brama rolowana przemysłowa SDP

R1 SSG / R1 SSP - bramy stalowe nieocieplone

Bramy z napędem bocznym (SSP) lub systemem sprężynowym (SSG). Pancerze bram zbudowane są z jednościennych profili stalowych, ocynkowanych ogniowo, dostępnych w dowolnym kolorze. To ekonomiczne rozwiązanie dla obiektów niewymagających wysokiej izolacyjności termicznej. Ofertę tych bram wyróżnia możliwość perforacji profili według indywidualnego wzoru, co zapewnia widowiskowy, przykuwający uwagę efekt końcowy.

Brama rolowana przemysłowa SSG

R1 ADP – bramy aluminiowe ocieplone

Bramy z napędem bocznym i pancerzem zbudowanym z aluminiowych profili dwuściennych o delikatnym przetłoczeniu, ocieplonych bezfreonową pianką poliuretanową. Bramy są wyposażone w system uszczelnień górnych, bocznych i dolnych. Są dostępne w standardowym kolorze aluminium lub w wersji lakierowanej na dowolny kolor z palety RAL.

Brama rolowana przemysłowa ADP

R1 ASG / R1 ASP – bramy aluminiowe nieocieplane

Bramy z systemem sprężynowym (ASG) lub napędem bocznym (ASP). Ich pancerze są zbudowane są z aluminiowych jednościennych profili, które wraz z prowadnicami i listwą dolną mogą być polakierowane na dowolny kolor. Bramy te sprawdzą się w budynkach, które nie wymagają wysokiej izolacyjności termicznej. Ich ofertę wyróżnia możliwość perforacji poszycia według indywidualnego wzoru.

Brama rolowana przemysłowa ASG

Bezpieczeństwo

W przypadku bram przemysłowych kluczowe jest bezpieczeństwo pracowników przedsiębiorstwa, a także jego majątku.

W zależności od typu układu napędowego, bramy rolowane są wyposażone w zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny lub zintegrowany w napędzie hamulec bezpieczeństwa.

Wśród dodatkowych zabezpieczeń można wymienić zamek ryglujący, zabezpieczenia krawędziowe, fotokomórki czy lampy sygnalizacyjne przydatne w dużych obiektach przemysłowych.